Onur DERYAN
Avukat

1996 yılı Bursa/Mustafakemalpaşa doğumluyum. Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2019 senesinde mezun oldum.

Spor hukuku, sporcu, kulüp ve federasyonlar arasında ortaya çıkan uyuşmazlıklara, hukuki çözümler bulmayı amaçlayan bir hukuk alanıdır.

Sporun kendine özgü bir yapısı olduğu ve sportif ihtilafların da bu kendine özgü yapı çerçevesinde ve “Spor Hukuku” bilim alanı kapsamında çözülmesi gerektiği artık tüm dünyada kabul edilir hale gelmiştir.

Günümüzde spor, hızla değişim ve gelişim göstermektedir. Bu değişim ve gelişim sonucunda da spor hukukunda sürekli olarak yeni düzenlemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebeple spor hukuku, diğer hukuk alanlarına göre, çok daha dinamik bir yaklaşıma sahiptir. Dolayısıyla güncel spor hukuku mevzuatının takibi, hak kaybı yaşanmaması adına büyük önem arz etmektedir. Farklı branşlarda lisanslı sporculuk yapan birisi olarak günümüzde sporcuların karşılaştığı/karşılaşacağı olası zorlukları birinci dereceden bilen bir avukatım.

6 Pas Danışmanlık bünyesinde sağlayacağımız hukuki destek, sporcular ile tarafımız arasında imzalanacak sözleşme ile koruma altına alınmaktadır. Sporcunun takımıyla yapacağı sözleşmeye dahil olarak sürecin en başından itibaren sporcunun faydasına adımlar atmayı hedefliyoruz. Sporcular ile yapılacak görüşmelerde, sporcuların hakları ve olası uyuşmazlıkların çözüm yolları detayları ile sporculara açıklanarak sürecin sağlıklı ilerlemesi tarafımızca sağlanacaktır.

İletişim

Kariyerinizi güçlü
planlamak için tıklayınız