Şule KALKAN
Ekonomist

ŞULE KALKAN,

28.06.1994 tarihinde İSTANBUL’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi tamamladıktan sonra İstanbul Gelişim Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünde üniversite eğitimini tamamladım.

Kariyerine İstanbul’da Yazılım ve Teknoloji firmalarında Organizasyon Yönetimi ve Pazarlama ile ilgili departmanlarda çalışmalar yaparak başladım. Yazılım firmaları üzerine kariyerim devam ederken 2016 yılı sonunda Blockchain ve Kripto Para Teknolojisi ile tanıştım. Hobi olarak başlayan bu serüvende, teknoloji ile birlikte gelişen ve global olarak çalışan dijital para sektörünü araştırarak İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde profesyonel eğitim ve seminerlere katıldım. Şuan ise dijital paralar teknolojisi üzerine çalışmalar yapan özel bir yazılım şirketinde Genel Koordinatör görevini yapmaktayım.

Öncelikle bu teknolojiye biraz giriş yapacak olursak;

Kripto Para, matematik temelli ve şifrelenmiş bir dijital paradır. İnternet bankacılığındaki para ise sanal paradır ve tek ispatı banka kayıtları olmaktadır. Kripto para teknolojisi ise şahıslara ait özel anahtarlar sayesinde gerçekliği ve ispatlanabilir dijital paradır. Bu teknoloji; üçüncü parti ödeme sistemlerine, aracı kurumlara ve bankalara güvenme ihtiyacı ortadan kaldırma ilkesiyle doğmuştur. Blockchain (Veri Tabanı) sisteminin çalışma prensibi altında yatan en önemli özellikler; anonim, dağıtık ve hacklenemez oluşudur. Değerli olmasının asıl en önemli sebebi ise, bir merkeze ihtiyaç duymuyor olmamasıdır. Bu teknolojinin şuan üretim aşamasında ise, madencilik (mining) ile yazılımlar tarafından matematiği çözülmektedir.

Günümüzde ise dijitalleşmenin bizlere getirmiş olduğu bu teknoloji fırsatı ise; finans, sağlık, bilim, otomotiv ve spor endüstrisi vs. birçok sektörde kullanılmaya başlanmıştır. Spor endüstrisi olarak kullanılan bu alanda takımların kendine ait coin üretmesi ile sporcu transferi destekleme, spor turnuvaları düzenleme, taraftarlar, sporcular ve yatırımcılar için gelir yaratmak amacı ile güzel bir adım olmuştur.

Peki biz Kripto Para Madenciliği İle sizlere ne sunuyoruz;

Her birey için sahip olduğu birikimi korumak ve arttırmak bir hedef olmuştur. Öncelikle sizinle karşılıklı birebir görüşme ile coin üzerine kazancınızı yönlendirmek amacıyla iletişime geçiyoruz. Daha sonra kısa ve uzun vade olarak kazanç planlaması yapıyoruz. Sürecimize başlayıp ve ilerlerken; teorik ve teknik olarak yanınızda olarak birikimlerinizi değerlendirmek adına gereken destek ve bilgiyi her zaman sağlıyoruz.

İletişim

Kariyerinizi güçlü
planlamak için tıklayınız